14 Mart Tıp Bayramı Hastanemizde Kutlandı
14 Mart 2022

Zordur tıp eğitimi. Başında kavak yellerinin estiği yaşta uykusuz geceler, zorlu geçen vizeler. Birden büyürsün hastaları gördükçe. Gencecik yaşında sorumlulukların en ağırı sayılabilecek bir mesleğe sahip olarak mezun olursun. O andan itibaren nereye atanırsan orası memleketin oradakiler de hemşerin olur. İnsanların sevgisi, saygısı ve mesleğinin verdiği ulvilikle yaşamına devam edersin. 
14 Mart Tıp Bayramı ilk kez 1919 yılında Birinci Dünya Savaşı’nda işgal altındaki İstanbul’da Tıp fakültesi öğrencileri tarafından modern tıp eğitiminin öncüsü Tıphane-i Amire ve Cerrahhane- i Amire’ nin kuruluş günü olan  14. Mart a ithafen kutlanmaya başlanmış ve günümüze değin devam etmiştir. Aradan geçen yıllar boyu robotik cerrahiye geçiş yaptığımız modern tıp çağında gelişmekle birlikte insan beyninin,işgücünün, vicdanının bu işleyişi sürdürmede ne kadar önemli olduğunu günümüzde yaşadığımız pandemi koşullarında Tekrar kavramış bulunmaktayız.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün dediği gibi “Türk vatandaşının sağlığı ve sağlamlığı, her zaman üzerinde durulacak ulusal sorunumuzdur; çünkü Cumhuriyet; düşünsel, bilimsel ve bedensel bakımlardan güçlü ve yüksek düzeyli koruyucular ister”. 
Türkiye geçmiş de olduğu gibi gelecekte de fikri hür vicdani hür Türk Hekimlerine emanettir. 14 Mart Tıp Bayramımız Kutlu Olsun.

Başhekim Yard.
Uz. Dr. Müzeyyen SERT YILMAZ