Palyatif Bakım Merkezi
17 Ağustos 2021

  Palyatif Bakım; kısaca yaşamı tehdit eden hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan problemlerle karşılaşan hasta ve ailede hastalık sürecine ait belirtilerin giderilmesine yönelik yaklaşımlardır.

  Kurumumuz bünyesinde bulunan Palyatif Bakım Merkezi 21 Kasım 2016 tarihinde açılmıştır. Birimimiz; anestezi ve reanimasyon uzmanı sorumluluğunda ilgili branş hekimleri, fizyoterapist, sosyal çalışmacı, psikolog ve deneyimli hemşire kadrosuyla hizmet vermektedir.

  Ana binanın 3. katında yer alan Palyatif Bakım Merkezi 7 yataktan oluşmaktadır. Hasta yakınlarının dinlenme amacıyla kullanabilecekleri çok amaçlı alan, hekimin hastasına müdahale edebileceği amaca uygun araç-gereç ve ortama sahip girişim ve tedavi odası, görevli personelin kullanımına tahsis edilmiş ekip odası bulunmaktadır. Her hasta yatağı için ayrı olmak kaydıyla medikal gaz ve vakum içeren hasta başı paneli bulunmaktadır.

  Hasta yakınları ilk yatıştan itibaren her gün ve gerektiği durumlarda da sorumlu doktor tarafından bilgilendirilmektedir. Merkezimiz hasta ve hasta yakınlarımıza 7/24 hizmet vermektedir.

  Amacımız hastalarımızın yaşamına yıllar değil, yıllarına yaşam katmaktır.

PalyatifBakim01.png

PalyatifBakim02.png

PalyatifBakim03.png

PalyatifBakim04.png