Yoğun Bakım Ünitesi
17 Ağustos 2021

  Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Eylül 2010 tarihinde açılmıştır. Birim, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı ,ilgili branş hekimleri,,Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı,Fizyoterapist ve deneyimli hemşire kadrosu ile hizmet vermektedir.

  Ana binanın 3. Katında yer alan Yoğun Bakım Ünitesinin önünde hasta bekleme alanı bulunmaktadır. Yoğun bakıma giriş 4 adet kontrollü geçiş kapıdan olmaktadır. Acil servis, ameliyathane, görüntüleme merkezi ve servislere bağlantılı ayrı hasta asansörü ile transfer sağlanmaktadır.

  Yoğun bakımımız 3. basamak hastalara (çoklu organ yetmezliği) hizmet verecek personel, tıbbi donanım ve teknolojiye sahiptir. Ünitemizde gerektiğinde hemodiyaliz hizmeti de verilmektedir. Toplamda 2 tanesi izolasyon olmak üzere 9 yatak mevcuttur. İzolasyon yatakları oda şeklinde ve kontrollü geçiş kapıları ile diğer hastalardan ayrılmıştır. Yoğun bakımda yatan hastalara Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı tarafından günlük vizite yapılmaktadır. İhtiyacı olan hastalara her gün fizik tedavi uygulanmaktadır. Hasta yakınları ilk yatışta, her gün ve gerektiği durumlarda ilgili doktor tarafından bilgilendirilmektedir.

  Yoğun Bakım Ünitesi olarak hedefimiz; yatmakta olan hastaları tedavi etmek, mortalite  (ölüm) oranını düşürmek, enfeksiyonu önlemek, yatak yaralarını önlemek, taburculuğu planlanan hastaların rehabilitasyon sürecini başlatmak ve Yoğun Bakım Ünitemizi daha verimli hale getirmektir.

  Yoğun Bakım yatak sayımız 9 adettir.YogunBakim01.png

YogunBakim02.png

YogunBakim03.png