Hemodiyaliz Ünitesi
17 Ağustos 2021

  Silivri Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi 2010 yılında açılmıştır. Hastalar haftanın 3 günü diyalize alınmaktadır. Silivri ilçesi sınırlarında hastalar evlerinden araç ile alınmakta yine aynı şekilde evlerine bırakılmaktadır. 8 adet Hsb Ag (-), 1 adet Hbs Ag (+) ve yoğun bakımda da diyaliz gereksinimi olan hastalar için diyaliz cihazı bulunmaktadır.

  Her ay düzenli yapılan tetkikler sonucunda, konusunda uzman doktorlarımız tarafından, hastalarımızın diyaliz tedavileri yapılmaktadır. Ayrıca, hastaların diyaliz tedavileri dışında her türlü hastalıkları ile ilgili konsültasyon işlemleri öncelikli olarak yapılması sağlanmaktadır. Tüm hastalarla görüşülüp gerekli bilgilendirmeler sonucunda organ nakli olmak isteyen hastalara ilgili yerlerle koordinasyonlar kurulmaktadır. Psikologlarımız tarafından haftada bir gün hastalığın ve diyaliz işleminin yarattığı stresi azaltıp tedavi başarısını artırmak ve hastalarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalar yürütülmektedir. Ayrıca her yatağın başında hastalarımız için dizayn edilmiş televizyonlar bulunmakta, hastalara kahvaltı hizmeti verilmektedir.

  Hemodiyaliz Ünitesi S.G.K. (T.C. EMEKLİ SANDIĞI , BAĞ-KUR ) Kore Gazilerine, İstiklal Madalyası almış kişilere, 3292 sayılı kanuna tabi kişilere, Harp ve Terör mağdurlarına Olimpiyatlarda madalya kazanmış kişilere ve çalışan kurum mensuplarına ücretsiz hizmet vermektedir.Diyaliz01.png


Diyaliz02.png


Diyaliz03.png