T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul Silivri Devlet Hastanesi

Organları 3 Hastaya Umut Oldu.


Silivri’de geçirdiği rahatsızlık sonrası beyin ölümü gerçekleşen 25 yaşındaki S.S. isimli hastanın organları 3 hastaya umut oldu.

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık sonrası Silivri Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan S.S., yapılan tüm çabalara rağmen beyin ölümü gerçekleşti.

Silivri Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Mehmet Velibeyoğlu bu süreçte aile ile iletişim içinde bulundu.Beyin ölümünün gerçekleşmesi sonucunda organ nakil koordinatörü aile görüşmesi yaparak aileyi bilgilendirdi ve nakil iznini aldı.Ailenin olumlu yanıtının ardından, Sağlık Bakanlığı Ulusal Koordinasyon merkezi ile irtibata geçilerek uygun donörler bulundu.

Silivri Devlet Hastanesi ekiplerince yapılan ve yaklaşık 4 saat süren operasyonda, S.S.’nın karaciğeri ve iki böbreği alınarak özel ekipmanlarla transferi sağlandı.

25 yaşında hayatını kaybeden S.S.’ın böbreklerinden biri İstanbul Tıp Fakültesi’ne, diğer böbreği Kocaeli Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim Araştırma Hastanesine, Karaciğeri ise Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesinde organ bekleyen hastalara nakledildi.

Silivri Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Mehmet Velibeyoğlu, bağışın organ nakli bekleyen hastalara yeniden yaşam umudu verdiğini belirterek, "Türkiye'de yaklaşık 30 bin kişi organ ve doku bekliyor. Birçoğu organ ve dokuları beklerken hayatlarını kaybediyor. Bu ailemizin yaptığı duyarlı davranışla 3 vatandaşımıza yeni bir hayat şansı kazandı." dedi.

Silivri Devlet Hastanesi Başhekimlik makamında yapılan teşekkür toplantısına organlarıyla 3 kişiye umut olan S.S.’ın ailesi, Başhekim Dr. Fatih Mehmet Velibeyoğlu ve hastane yöneticileri ile çalışanlar katıldı.

02.jpeg

01.jpeg 
 04.jpeg

 03.jpeg